ÖVRIGT / Speglar / Spegel 13073263
*
nr 1307 3263
Spegel
förgylld, 1920-tal, 70x42 cm
Utrop:
400 kr
Såld:
450 kr
Sista tid för bud online:
måndag 17 februari 2020
kl 19:18:09
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
13/2 20:42:47
1
150 kr
14/2 22:23:46
2
150 kr
14/2 22:23:47
1
150 kr (Budbetjänt)
15/2 17:38:34
3
300 kr
16/2 18:44:40
4
Vinnande bud
17/2 19:06:09
3
400 kr
17/2 19:06:09
4
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33
-
7074 Spegel
Gustaviansk stil. Bronserad. 45x34 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30
-
6668 Spegel
Rokokostil, bronsead, ca 96x55 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:54
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1307 3263
Spegel
förgylld, 1920-tal, 70x42 cm
| Utrop: | 400 kr |
|---|---|
| Såld: | 450 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 17 februari 2020 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 13/2 20:42:47 | 1 | 150 kr |
| 14/2 22:23:46 | 2 | 150 kr |
| 14/2 22:23:47 | 1 | 150 kr (Budbetjänt) |
| 15/2 17:38:34 | 3 | 300 kr |
| 16/2 18:44:40 | 4 | Vinnande bud |
| 17/2 19:06:09 | 3 | 400 kr |
| 17/2 19:06:09 | 4 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24 -
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33 -
7074 Spegel
Gustaviansk stil. Bronserad. 45x34 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02 -
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30 -
6668 Spegel
Rokokostil, bronsead, ca 96x55 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:54



