ÖVRIGT / Speglar / Spegel 7596086
*
nr 759 6086
Spegel
förgylld, höjd: 145
Kondition: (nyproduktion)
Utrop:
300 kr
Såld:
750 kr
Sista tid för bud online:
måndag 21 maj 2012
kl 19:36:46
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
19/5 15:42:11
1
200 kr
20/5 11:52:38
2
150 kr
20/5 16:27:12
3
350 kr
21/5 15:22:28
4
Vinnande bud
21/5 16:57:08
5
500 kr
21/5 16:57:45
5
700 kr
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 20:24
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 20:33
-
7074 Spegel
Gustaviansk stil. Bronserad. 45x34 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 20:02
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 18:30
-
6668 Spegel
Rokokostil, bronsead, ca 96x55 cm
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 19:54
*
Spegel
Kondition: (nyproduktion)
nr 759 6086
Spegel
förgylld, höjd: 145
Kondition: (nyproduktion)
| Utrop: | 300 kr |
|---|---|
| Såld: | 750 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 21 maj 2012 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 19/5 15:42:11 | 1 | 200 kr |
| 20/5 11:52:38 | 2 | 150 kr |
| 20/5 16:27:12 | 3 | 350 kr |
| 21/5 15:22:28 | 4 | Vinnande bud |
| 21/5 16:57:08 | 5 | 500 kr |
| 21/5 16:57:45 | 5 | 700 kr |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 20:24 -
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 20:33 -
7074 Spegel
Gustaviansk stil. Bronserad. 45x34 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 20:02 -
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 18:30 -
6668 Spegel
Rokokostil, bronsead, ca 96x55 cm
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 19:54



