![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Speglar / Spegel 4162014
*
nr 416 2014
Spegel
förgylld, höjd: 175
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 5 juni 2006
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
31/5 14:10:41
1
800 kr
1/6 08:39:35
2
800 kr
1/6 08:40:19
2
900 kr
3/6 14:30:25
3
900 kr
3/6 14:31:37
3
950 kr
5/6 11:16:24
4
ledande budet*
5/6 13:13:32
4
justering av budtak
5/6 15:56:20
3
1.100 kr
5/6 15:57:56
4
justering av budtak
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:53
-
6361 Toilettebord
Rokokostil, Italien, 2 lådor i sargen, uppfällbar ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:57
*
Spegel
nr 416 2014
Spegel
förgylld, höjd: 175
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 1.600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 5 juni 2006 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
31/5 14:10:41 | 1 | 800 kr |
1/6 08:39:35 | 2 | 800 kr |
1/6 08:40:19 | 2 | 900 kr |
3/6 14:30:25 | 3 | 900 kr |
3/6 14:31:37 | 3 | 950 kr |
5/6 11:16:24 | 4 | ledande budet* |
5/6 13:13:32 | 4 | justering av budtak |
5/6 15:56:20 | 3 | 1.100 kr |
5/6 15:57:56 | 4 | justering av budtak |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:53 -
6361 Toilettebord
Rokokostil, Italien, 2 lådor i sargen, uppfällbar ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:57