ÖVRIGT / Speglar / Spegel 4162014
*
nr 416 2014
Spegel
förgylld, höjd: 175
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 5 juni 2006
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
31/5 14:10:41
1
800 kr
1/6 08:39:35
2
800 kr
1/6 08:40:19
2
900 kr
3/6 14:30:25
3
900 kr
3/6 14:31:37
3
950 kr
5/6 11:16:24
4
ledande budet*
5/6 13:13:32
4
justering av budtak
5/6 15:56:20
3
1.100 kr
5/6 15:57:56
4
justering av budtak
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 20:24
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 20:33
-
7074 Spegel
Gustaviansk stil. Bronserad. 45x34 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 20:02
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 18:30
-
6668 Spegel
Rokokostil, bronsead, ca 96x55 cm
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 19:54
*
Spegel
nr 416 2014
Spegel
förgylld, höjd: 175
| Utrop: | 1.000 kr |
|---|---|
| Såld: | 1.600 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 5 juni 2006 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 31/5 14:10:41 | 1 | 800 kr |
| 1/6 08:39:35 | 2 | 800 kr |
| 1/6 08:40:19 | 2 | 900 kr |
| 3/6 14:30:25 | 3 | 900 kr |
| 3/6 14:31:37 | 3 | 950 kr |
| 5/6 11:16:24 | 4 | ledande budet* |
| 5/6 13:13:32 | 4 | justering av budtak |
| 5/6 15:56:20 | 3 | 1.100 kr |
| 5/6 15:57:56 | 4 | justering av budtak |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 20:24 -
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 20:33 -
7074 Spegel
Gustaviansk stil. Bronserad. 45x34 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 20:02 -
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 18:30 -
6668 Spegel
Rokokostil, bronsead, ca 96x55 cm
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 19:54



