ÖVRIGT / Speglar / Spegel 5453440
*
nr 545 3440
Spegel
barockstil, mässing relief, höjd: 61
Utrop:
100 kr
Såld:
850 kr
Sista tid för bud online:
måndag 6 oktober 2008
kl 17:11:27
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
1/10 18:19:14
1
150 kr
2/10 04:17:01
2
Vinnande bud
5/10 09:55:46
1
250 kr
5/10 11:22:09
3
400 kr
5/10 11:24:26
3
500 kr
5/10 11:27:03
3
600 kr
5/10 11:29:38
3
700 kr
5/10 11:30:10
3
800 kr
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: barock barock-stil barockstil mässing relief spegel speglar
-
8049 Spegel
Gustaviansk stil, 100x46cm
Auktionen avslutas
om en vecka
11 november kl 19:02
-
8286 Spegel
Nyrokoko. Höjd: 166 cm, bredd: 76 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
11 november kl 19:47
*
Spegel
nr 545 3440
Spegel
barockstil, mässing relief, höjd: 61
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 850 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 6 oktober 2008 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
1/10 18:19:14 | 1 | 150 kr |
2/10 04:17:01 | 2 | Vinnande bud |
5/10 09:55:46 | 1 | 250 kr |
5/10 11:22:09 | 3 | 400 kr |
5/10 11:24:26 | 3 | 500 kr |
5/10 11:27:03 | 3 | 600 kr |
5/10 11:29:38 | 3 | 700 kr |
5/10 11:30:10 | 3 | 800 kr |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: barock barock-stil barockstil mässing relief spegel speglar
-
8049 Spegel
Gustaviansk stil, 100x46cm
Auktionen avslutas
om en vecka
11 november kl 19:02 -
8286 Spegel
Nyrokoko. Höjd: 166 cm, bredd: 76 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
11 november kl 19:47