ÖVRIGT / Speglar / Spegel 5016341
*
nr 501 6341
Spegel
60-tal, teak, höjd: 110
Utrop:
300 kr
Såld:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 17 december 2007
kl 17:31:08
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
15/12 16:01:01
1
Vinnande bud
17/12 15:08:57
2
350 kr
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar teak teakmöbler trä
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:12
*
Spegel
nr 501 6341
Spegel
60-tal, teak, höjd: 110
| Utrop: | 300 kr |
|---|---|
| Såld: | 400 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 17 december 2007 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 15/12 16:01:01 | 1 | Vinnande bud |
| 17/12 15:08:57 | 2 | 350 kr |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar teak teakmöbler trä
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:12



