ÖVRIGT / Speglar / Spegel 2953491
*
nr 295 3491
Spegel
1920-tal, Röd/svart, H.110
Utrop:
100 kr
Såld:
550 kr
Sista tid för bud online:
måndag 19 januari 2004
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
17/1 17:18:25
1
400 kr
17/1 21:52:32
2
150 kr
18/1 12:35:49
3
200 kr
19/1 12:48:03
4
250 kr
19/1 12:48:34
4
300 kr
19/1 12:49:01
4
350 kr
19/1 12:50:32
4
400 kr
19/1 13:32:47
5
ledande budet*
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: röd spegel speglar svart
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:12
-
8125 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:07
*
Spegel
nr 295 3491
Spegel
1920-tal, Röd/svart, H.110
| Utrop: | 100 kr |
|---|---|
| Såld: | 550 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 19 januari 2004 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 17/1 17:18:25 | 1 | 400 kr |
| 17/1 21:52:32 | 2 | 150 kr |
| 18/1 12:35:49 | 3 | 200 kr |
| 19/1 12:48:03 | 4 | 250 kr |
| 19/1 12:48:34 | 4 | 300 kr |
| 19/1 12:49:01 | 4 | 350 kr |
| 19/1 12:50:32 | 4 | 400 kr |
| 19/1 13:32:47 | 5 | ledande budet* |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: röd spegel speglar svart
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:12 -
8125 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:07



