ÖVRIGT / Speglar / Spegel 9165025
*
nr 916 5025
Spegel
1800-tal, med lampett för tre ljus, höjd: 130 cm
Kondition: skadad
Utrop:
5.000 kr
Såld:
4.600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 6 oktober 2014
kl 20:54:40
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
4/10 22:25:13
1
4.400 kr
5/10 21:07:54
2
3.200 kr
5/10 21:07:54
1
3.400 kr (Budbetjänt)
5/10 21:08:45
2
3.600 kr
5/10 21:08:45
1
3.800 kr (Budbetjänt)
5/10 21:09:59
2
4.000 kr
5/10 21:09:59
1
4.200 kr (Budbetjänt)
6/10 13:48:22
3
4.400 kr
6/10 13:48:22
1
4.400 kr (Budbetjänt)
6/10 19:19:36
4
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: lampett för tre ljus spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 18:05
-
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:45
-
5029 Spegel
höjd: 80cm
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:21
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 18:58
*
Spegel
Kondition: skadad
Läs om budbetjänten
nr 916 5025
Spegel
1800-tal, med lampett för tre ljus, höjd: 130 cm
Kondition: skadad
Utrop: | 5.000 kr |
---|---|
Såld: | 4.600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 6 oktober 2014 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
4/10 22:25:13 | 1 | 4.400 kr |
5/10 21:07:54 | 2 | 3.200 kr |
5/10 21:07:54 | 1 | 3.400 kr (Budbetjänt) |
5/10 21:08:45 | 2 | 3.600 kr |
5/10 21:08:45 | 1 | 3.800 kr (Budbetjänt) |
5/10 21:09:59 | 2 | 4.000 kr |
5/10 21:09:59 | 1 | 4.200 kr (Budbetjänt) |
6/10 13:48:22 | 3 | 4.400 kr |
6/10 13:48:22 | 1 | 4.400 kr (Budbetjänt) |
6/10 19:19:36 | 4 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: lampett för tre ljus spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 18:05 -
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:45 -
5029 Spegel
höjd: 80cm
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:21 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 18:58