ÖVRIGT / Speglar / Spegel 13005042
*
nr 1300 5042
Spegel
1800-tal, mahogny, 164x84 cm
Utrop:
800 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 13 januari 2020
kl 20:52:48
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
10/1 20:01:06
1
100 kr
12/1 14:59:19
2
150 kr
12/1 15:47:00
3
200 kr
12/1 18:14:32
4
400 kr
13/1 18:04:59
2
300 kr
13/1 18:04:59
4
350 kr (Budbetjänt)
13/1 19:04:51
5
450 kr
13/1 20:34:14
1
500 kr
13/1 20:35:39
5
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: mahogny spegel speglar trä
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om en vecka
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
1 juli kl 19:53
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1300 5042
Spegel
1800-tal, mahogny, 164x84 cm
Utrop: | 800 kr |
---|---|
Såld: | 600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 13 januari 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
10/1 20:01:06 | 1 | 100 kr |
12/1 14:59:19 | 2 | 150 kr |
12/1 15:47:00 | 3 | 200 kr |
12/1 18:14:32 | 4 | 400 kr |
13/1 18:04:59 | 2 | 300 kr |
13/1 18:04:59 | 4 | 350 kr (Budbetjänt) |
13/1 19:04:51 | 5 | 450 kr |
13/1 20:34:14 | 1 | 500 kr |
13/1 20:35:39 | 5 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: mahogny spegel speglar trä
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om en vecka
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
1 juli kl 19:53