ÖVRIGT / Speglar / Spegel 7143156
*
nr 714 3156
Spegel
60-tal, Lamhult, höjd: 95
Kondition: del saknas
Utrop:
400 kr
Såld:
200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 12 september 2011
kl 19:38:40
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
12/9 11:49:47
1
150 kr
12/9 19:32:56
2
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: lamhult spegel speglar
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:12
-
8125 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:07
*
Spegel
Kondition: del saknas
nr 714 3156
Spegel
60-tal, Lamhult, höjd: 95
Kondition: del saknas
| Utrop: | 400 kr |
|---|---|
| Såld: | 200 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 12 september 2011 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 12/9 11:49:47 | 1 | 150 kr |
| 12/9 19:32:56 | 2 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: lamhult spegel speglar
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:12 -
8125 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:07



