![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Speglar / Spegel 2473202
*
nr 247 3202
Spegel
1920-tal, H.106
Utrop:
100 kr
Såld:
200 kr
Sista tid för bud online:
tisdag 10 juni 2003
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
8/6 22:16:26
1
100 kr
8/6 22:37:31
2
Vinnande bud
9/6 22:04:37
3
200 kr
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om en vecka
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
1 juli kl 19:53
*
Spegel
nr 247 3202
Spegel
1920-tal, H.106
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 200 kr |
Sista tid för bud online: |
tisdag 10 juni 2003 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
8/6 22:16:26 | 1 | 100 kr |
8/6 22:37:31 | 2 | Vinnande bud |
9/6 22:04:37 | 3 | 200 kr |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om en vecka
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
1 juli kl 19:53