ÖVRIGT / Speglar / Spegel 5511458
*
nr 551 1458
Spegel
1800-tal, Bemålad, höjd: 188
Kondition: färgbortfall
Utrop:
300 kr
Såld:
1.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 10 november 2008
kl 17:33:09
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
8/11 07:16:56
1
350 kr
8/11 13:54:23
2
450 kr
10/11 09:41:16
3
550 kr
10/11 16:44:32
4
800 kr
10/11 16:51:01
4
950 kr
10/11 17:27:26
5
800 kr
10/11 17:28:09
5
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 20:24
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 20:33
-
7074 Spegel
Gustaviansk stil. Bronserad. 45x34 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 20:02
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 18:30
-
6668 Spegel
Rokokostil, bronsead, ca 96x55 cm
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 19:54
*
Spegel
Kondition: färgbortfall
nr 551 1458
Spegel
1800-tal, Bemålad, höjd: 188
Kondition: färgbortfall
| Utrop: | 300 kr |
|---|---|
| Såld: | 1.000 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 10 november 2008 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 8/11 07:16:56 | 1 | 350 kr |
| 8/11 13:54:23 | 2 | 450 kr |
| 10/11 09:41:16 | 3 | 550 kr |
| 10/11 16:44:32 | 4 | 800 kr |
| 10/11 16:51:01 | 4 | 950 kr |
| 10/11 17:27:26 | 5 | 800 kr |
| 10/11 17:28:09 | 5 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 20:24 -
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 20:33 -
7074 Spegel
Gustaviansk stil. Bronserad. 45x34 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 20:02 -
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 18:30 -
6668 Spegel
Rokokostil, bronsead, ca 96x55 cm
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 19:54



