ÖVRIGT / Speglar / Spegel 6787216
*
nr 678 7216
Spegel
50-tal, 3-delad, höjd: 69, längd: 78(utfälld)
Utrop:
100 kr
Såld:
450 kr
Sista tid för bud online:
måndag 31 januari 2011
kl 19:53:19
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
30/1 20:21:48
1
100 kr
31/1 16:09:24
2
250 kr
31/1 17:46:15
3
350 kr
31/1 17:47:44
2
400 kr
31/1 18:18:12
3
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar utfälld
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:12
-
8125 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:07
-
8202 Spegelskåp
omkring 1900, Ett dörrpar bakmliggande hyllplan, t..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:51
*
Spegel
nr 678 7216
Spegel
50-tal, 3-delad, höjd: 69, längd: 78(utfälld)
| Utrop: | 100 kr |
|---|---|
| Såld: | 450 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 31 januari 2011 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 30/1 20:21:48 | 1 | 100 kr |
| 31/1 16:09:24 | 2 | 250 kr |
| 31/1 17:46:15 | 3 | 350 kr |
| 31/1 17:47:44 | 2 | 400 kr |
| 31/1 18:18:12 | 3 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar utfälld
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:12 -
8125 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:07 -
8202 Spegelskåp
omkring 1900, Ett dörrpar bakmliggande hyllplan, t..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:51



