ÖVRIGT / Speglar / Spegel 8225068
*
nr 822 5068
Spegel
1920-tal, höjd: 115
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 29 april 2013
kl 20:46:45
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
28/4 16:18:40
1
100 kr
29/4 20:36:38
2
250 kr
29/4 20:41:24
1
200 kr
29/4 20:41:45
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
*
Spegel
nr 822 5068
Spegel
1920-tal, höjd: 115
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 29 april 2013 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
28/4 16:18:40 | 1 | 100 kr |
29/4 20:36:38 | 2 | 250 kr |
29/4 20:41:24 | 1 | 200 kr |
29/4 20:41:45 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.