ÖVRIGT / Speglar / Spegel 10166381
*
nr 1016 6381
Spegel
1800-tal, höjd: 102 cm
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 1 februari 2016
kl 18:29:19
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
31/1 22:22:36
1
1.100 kr
1/2 17:22:30
2
1.100 kr
1/2 17:22:30
1
1.100 kr (Budbetjänt)
1/2 17:25:21
2
1.200 kr
1/2 18:15:00
3
1.300 kr
1/2 18:18:52
4
1.500 kr
1/2 18:19:50
3
1.500 kr
1/2 18:19:50
4
1.500 kr (Budbetjänt)
1/2 18:20:24
3
1.600 kr
1/2 18:24:19
4
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 18:05
-
5066 Spegel
71x38cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:45
-
5029 Spegel
höjd: 80cm
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:21
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 18:58
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1016 6381
Spegel
1800-tal, höjd: 102 cm
Utrop: | 1.500 kr |
---|---|
Såld: | 1.700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 1 februari 2016 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
31/1 22:22:36 | 1 | 1.100 kr |
1/2 17:22:30 | 2 | 1.100 kr |
1/2 17:22:30 | 1 | 1.100 kr (Budbetjänt) |
1/2 17:25:21 | 2 | 1.200 kr |
1/2 18:15:00 | 3 | 1.300 kr |
1/2 18:18:52 | 4 | 1.500 kr |
1/2 18:19:50 | 3 | 1.500 kr |
1/2 18:19:50 | 4 | 1.500 kr (Budbetjänt) |
1/2 18:20:24 | 3 | 1.600 kr |
1/2 18:24:19 | 4 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 18:05 -
5066 Spegel
71x38cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:45 -
5029 Spegel
höjd: 80cm
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:21 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 18:58