Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  Ã–VRIGT / Speglar / Spegel 9625348



*

nr 962 5348


Spegel

3-delad, 1920-/30-tal, höjd: 88 cm


Utrop:

600 kr

Såld:

1.100 kr

Sista tid för bud online:

måndag 18 maj 2015
kl 20:37:10


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
15/5 21:51:55 1      200 kr
17/5 15:20:07 2      150 kr
17/5 15:20:07 1      200 kr (Budbetjänt)
17/5 20:00:51 3      250 kr
17/5 23:22:32 4      600 kr
18/5 12:38:16 5      600 kr
18/5 12:38:16 4      600 kr (Budbetjänt)
18/5 14:03:05 6      700 kr
18/5 15:07:50 7      1.000 kr
18/5 20:20:42 8      900 kr
18/5 20:20:42 7      1.000 kr (Budbetjänt)
18/5 20:21:07 8      Vinnande bud


Läs om budbetjänten

  • Specialauktion
  • Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
  • 8202 SpegelskÃ¥p
    omkring 1900, Ett dörrpar bakmliggande hyllplan, t..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 18:51




Ladda ner broschyr