![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Speglar / Spegel 9669027
*
nr 966 9027
Spegel
´Gustaviansk stil, höjd: 105 cm
Kondition: slitage
Utrop:
800 kr
Såld:
1.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 8 juni 2015
kl 19:53:32
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
6/6 16:50:15
1
500 kr
8/6 18:19:16
2
800 kr
8/6 18:26:24
1
700 kr
8/6 18:26:24
2
800 kr (Budbetjänt)
8/6 19:28:29
1
900 kr
8/6 19:48:32
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar ´gustaviansk stil
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
om 8 dagar
1 juli kl 19:53
*
Spegel
Kondition: slitage
Läs om budbetjänten
nr 966 9027
Spegel
´Gustaviansk stil, höjd: 105 cm
Kondition: slitage
Utrop: | 800 kr |
---|---|
Såld: | 1.000 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 8 juni 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
6/6 16:50:15 | 1 | 500 kr |
8/6 18:19:16 | 2 | 800 kr |
8/6 18:26:24 | 1 | 700 kr |
8/6 18:26:24 | 2 | 800 kr (Budbetjänt) |
8/6 19:28:29 | 1 | 900 kr |
8/6 19:48:32 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar ´gustaviansk stil
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
om 8 dagar
1 juli kl 19:53