![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Speglar / Spegel 16066015
*
nr 1606 6015
Spegel
79x36 cm
Utrop:
500 kr
Såld:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 18 mars 2024
kl 21:01:51
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
18/3 12:43:46
1
250 kr
18/3 20:55:15
2
150 kr
18/3 20:55:15
1
200 kr (Budbetjänt)
18/3 20:55:39
2
250 kr
18/3 20:55:39
1
250 kr (Budbetjänt)
18/3 20:55:53
2
300 kr
18/3 20:56:14
2
Vinnande bud
18/3 20:56:51
1
350 kr
18/3 20:56:51
2
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:53
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1606 6015
Spegel
79x36 cm
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 18 mars 2024 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
18/3 12:43:46 | 1 | 250 kr |
18/3 20:55:15 | 2 | 150 kr |
18/3 20:55:15 | 1 | 200 kr (Budbetjänt) |
18/3 20:55:39 | 2 | 250 kr |
18/3 20:55:39 | 1 | 250 kr (Budbetjänt) |
18/3 20:55:53 | 2 | 300 kr |
18/3 20:56:14 | 2 | Vinnande bud |
18/3 20:56:51 | 1 | 350 kr |
18/3 20:56:51 | 2 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:53