ÖVRIGT / Speglar / Spegel 10481527
*
nr 1048 1527
Spegel
höjd: 57 cm, bredd: 30
Utrop:
800 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 8 augusti 2016
kl 18:34:56
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
1/8 21:46:28
1
150 kr
6/8 23:01:08
2
Vinnande bud
7/8 10:05:55
3
300 kr
7/8 10:05:55
2
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6361 Garderobsskåp
Senjugend, Ek, dörr med spegel. Bredd: 90 cm, djup..//
Auktionen avslutas
imorgon
12 jan kl 19:36
-
6301 Lampbord
stomme i gulmetall, två bordsskivor, härdat glas +..//
Auktionen avslutas
imorgon
12 jan kl 18:16
-
6794 Spegel
1920-tal, 106x51 cm
Auktionen avslutas
imorgon
12 jan kl 19:39
-
6090 Spegel
Ek, 148x33 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
12 jan kl 19:13
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
imorgon
12 jan kl 20:24
-
6036 Spegel
förgylld ram, 84x58 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
12 jan kl 18:23
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1048 1527
Spegel
höjd: 57 cm, bredd: 30
| Utrop: | 800 kr |
|---|---|
| Såld: | 300 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 8 augusti 2016 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 1/8 21:46:28 | 1 | 150 kr |
| 6/8 23:01:08 | 2 | Vinnande bud |
| 7/8 10:05:55 | 3 | 300 kr |
| 7/8 10:05:55 | 2 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6361 Garderobsskåp
Senjugend, Ek, dörr med spegel. Bredd: 90 cm, djup..//
Auktionen avslutas
imorgon
12 jan kl 19:36 -
6301 Lampbord
stomme i gulmetall, två bordsskivor, härdat glas +..//
Auktionen avslutas
imorgon
12 jan kl 18:16 -
6794 Spegel
1920-tal, 106x51 cm
Auktionen avslutas
imorgon
12 jan kl 19:39
-
6090 Spegel
Ek, 148x33 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
12 jan kl 19:13 -
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
imorgon
12 jan kl 20:24 -
6036 Spegel
förgylld ram, 84x58 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
12 jan kl 18:23



