![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Speglar / Spegel 8816652
*
nr 881 6652
Spegel
höjd: 90
Kondition: skadad
Utrop:
300 kr
Såld:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 17 mars 2014
kl 20:32:19
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
17/3 11:52:54
1
100 kr
17/3 17:41:11
2
250 kr
17/3 18:33:56
1
200 kr
17/3 18:34:12
1
300 kr
17/3 19:23:12
3
350 kr
17/3 19:26:03
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53
*
Spegel
Kondition: skadad
nr 881 6652
Spegel
höjd: 90
Kondition: skadad
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 17 mars 2014 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
17/3 11:52:54 | 1 | 100 kr |
17/3 17:41:11 | 2 | 250 kr |
17/3 18:33:56 | 1 | 200 kr |
17/3 18:34:12 | 1 | 300 kr |
17/3 19:23:12 | 3 | 350 kr |
17/3 19:26:03 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53