ÖVRIGT / Speglar / Spegel 8737085
*
nr 873 7085
Spegel
höjd: 136
Kondition: skadad
Utrop:
500 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 3 februari 2014
kl 19:54:12
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
1/2 00:12:43
1
300 kr
3/2 19:49:12
2
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53
*
Spegel
Kondition: skadad
nr 873 7085
Spegel
höjd: 136
Kondition: skadad
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 350 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 3 februari 2014 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
1/2 00:12:43 | 1 | 300 kr |
3/2 19:49:12 | 2 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53