ÖVRIGT / Speglar / Spegel 8759466
*
nr 875 9466
Spegel
höjd: 141
Utrop:
600 kr
Såld:
800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 17 februari 2014
kl 18:00:50
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
12/2 21:52:13
1
150 kr
14/2 20:52:46
2
150 kr
17/2 15:12:30
3
300 kr
17/2 17:33:59
4
300 kr
17/2 17:34:11
4
350 kr
17/2 17:36:59
5
400 kr
17/2 17:44:12
4
500 kr
17/2 17:46:58
6
500 kr
17/2 17:47:32
6
600 kr
17/2 17:49:01
6
600 kr
17/2 17:49:08
4
700 kr
17/2 17:50:50
6
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24
-
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33
-
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:49
*
Spegel
nr 875 9466
Spegel
höjd: 141
| Utrop: | 600 kr |
|---|---|
| Såld: | 800 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 17 februari 2014 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 12/2 21:52:13 | 1 | 150 kr |
| 14/2 20:52:46 | 2 | 150 kr |
| 17/2 15:12:30 | 3 | 300 kr |
| 17/2 17:33:59 | 4 | 300 kr |
| 17/2 17:34:11 | 4 | 350 kr |
| 17/2 17:36:59 | 5 | 400 kr |
| 17/2 17:44:12 | 4 | 500 kr |
| 17/2 17:46:58 | 6 | 500 kr |
| 17/2 17:47:32 | 6 | 600 kr |
| 17/2 17:49:01 | 6 | 600 kr |
| 17/2 17:49:08 | 4 | 700 kr |
| 17/2 17:50:50 | 6 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24 -
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33 -
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02 -
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30 -
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:49



