![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Speglar / Spegel 10267158
*
nr 1026 7158
Spegel
höjd: 117 cm
Utrop:
800 kr
Såld:
1.900 kr
Sista tid för bud online:
måndag 21 mars 2016
kl 19:44:19
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
21/3 11:30:55
1
400 kr
21/3 11:49:32
2
1.100 kr
21/3 12:13:00
3
600 kr
21/3 12:13:00
2
700 kr (Budbetjänt)
21/3 12:13:52
3
1.000 kr
21/3 12:13:52
2
1.100 kr (Budbetjänt)
21/3 12:16:20
3
1.400 kr
21/3 12:20:31
4
1.400 kr
21/3 12:20:31
3
1.400 kr (Budbetjänt)
21/3 12:20:48
4
1.600 kr
21/3 14:58:37
3
Vinnande bud
21/3 15:37:22
4
1.800 kr
21/3 15:37:22
3
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1026 7158
Spegel
höjd: 117 cm
Utrop: | 800 kr |
---|---|
Såld: | 1.900 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 21 mars 2016 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
21/3 11:30:55 | 1 | 400 kr |
21/3 11:49:32 | 2 | 1.100 kr |
21/3 12:13:00 | 3 | 600 kr |
21/3 12:13:00 | 2 | 700 kr (Budbetjänt) |
21/3 12:13:52 | 3 | 1.000 kr |
21/3 12:13:52 | 2 | 1.100 kr (Budbetjänt) |
21/3 12:16:20 | 3 | 1.400 kr |
21/3 12:20:31 | 4 | 1.400 kr |
21/3 12:20:31 | 3 | 1.400 kr (Budbetjänt) |
21/3 12:20:48 | 4 | 1.600 kr |
21/3 14:58:37 | 3 | Vinnande bud |
21/3 15:37:22 | 4 | 1.800 kr |
21/3 15:37:22 | 3 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53