ÖVRIGT / Speglar / Spegel 13429289
*
nr 1342 9289
Spegel
70x56 cm
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 24 augusti 2020
kl 19:45:25
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
21/8 22:35:45
1
100 kr
24/8 12:34:57
2
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:12
*
Spegel
nr 1342 9289
Spegel
70x56 cm
| Utrop: | 500 kr |
|---|---|
| Såld: | 150 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 24 augusti 2020 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 21/8 22:35:45 | 1 | 100 kr |
| 24/8 12:34:57 | 2 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:12



