SILVER & METAL / Silver / Soppslev 1888025
*
nr 188 8025
Soppslev
Lenght: ()
Pläter, 1800-tal
Estimate:
1500
Sold:
SEK 1000
Auction date:
Monday October 28 2002
at 18:00:00
- Bid history
Time
Bidder
Bid
26/10 01:29:58
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nysilver pläter silver soppslev ädelmetall
-
7030 SOUP LADLE
silver, Finland. Length: 33 cm, weight: 160 gr, gi..//
Auction ends
in a week
19 jan at 19:58
*
Soppslev
nr 188 8025
Soppslev
Lenght: ()
Pläter, 1800-tal
| Estimate: | 1500 |
|---|---|
| Sold: | SEK 1000 |
| Auction date: |
Monday October 28 2002 |
- Bid history
| Time | Bidder | Bid |
|---|---|---|
| 26/10 01:29:58 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nysilver pläter silver soppslev ädelmetall
-
7030 SOUP LADLE
silver, Finland. Length: 33 cm, weight: 160 gr, gi..//
Auction ends
in a week
19 jan at 19:58



