SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Sockerskrin 7551021
nr 755 1021
Sockerskrin
Silver, invändigt förgylld, + Malakit, längd: 9, djup: 9, höjd: 6, 0, 800, ca 230g
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.600 kr
måndag 23 april 2012
kl 18:44:59
1.100 kr
1.000 kr
1.200 kr
1.300 kr
1.500 kr
1.500 kr
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver