SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Sockerskål 11075309
nr 1107 5309
Sockerskål
+ saltkar, 3 delar, silver, glasinsats
Kondition: slitage, skador
Utrop:
1.200 kr
Såld:
500 kr
måndag 8 maj 2017
kl 18:04:54
4/5 16:20:06
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver