SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Slev 16682022
nr 1668 2022
Slev
silver, träskaft. 1800-tal, otydliga stämplar. Längd: 44 cm, bruttovikt: 135g
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
måndag 9 december 2024
kl 18:18:29
7/12 11:58:26
9 dec
Silver
Läs mer om Silver
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver