KONST / Skulptur & konsthantverk / Skulpturgrupp 8941044
*
nr 894 1044
Skulpturgrupp
keramik, 4-mannaorkester, 1950-tals-stil, längd, höjd: 45 - 57
Kondition: skadad
Utrop:
800 kr
Såld:
800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 12 maj 2014
kl 19:18:17
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
25/4 00:41:11
1
600 kr
5/5 16:10:06
2
700 kr
12/5 19:13:17
3
Vinnande bud
- Tema
12 maj
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.
Läs mer om 50/60-tal
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik konsthantverk längd skulptur skulpturgrupp
-
8241 Bläckställ
Brons/mässing. Längd: 20 cm. Höjd: 14 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:42
-
1018 Bordsuppsats
skålar, ett par, Brons/opalinglas, 1800-tal. Diame..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:42
-
1017 Bordsuppsats
skålar, ett par, omkring 1800, Frankrike, brons/kr..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:53
-
8206 Brevpress
brons/sten, putto. Längd: 13 cm, höjd: 11 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:11
-
8129 Figurkärl
3 st, Sydamerika, lergods, Höjd: 10-15 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:52
-
8123 Ikoner
8 st, Mogens Leander, Danmark, patinerad metall, 2..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:22
*
Skulpturgrupp
Kondition: skadad
Läs mer om 50/60-tal
nr 894 1044
Skulpturgrupp
keramik, 4-mannaorkester, 1950-tals-stil, längd, höjd: 45 - 57
Kondition: skadad
| Utrop: | 800 kr |
|---|---|
| Såld: | 800 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 12 maj 2014 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 25/4 00:41:11 | 1 | 600 kr |
| 5/5 16:10:06 | 2 | 700 kr |
| 12/5 19:13:17 | 3 | Vinnande bud |
- Tema
12 maj
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.
Läs mer om 50/60-tal
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik konsthantverk längd skulptur skulpturgrupp
-
8241 Bläckställ
Brons/mässing. Längd: 20 cm. Höjd: 14 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:42 -
1018 Bordsuppsats
skålar, ett par, Brons/opalinglas, 1800-tal. Diame..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:42 -
1017 Bordsuppsats
skålar, ett par, omkring 1800, Frankrike, brons/kr..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:53
-
8206 Brevpress
brons/sten, putto. Längd: 13 cm, höjd: 11 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:11 -
8129 Figurkärl
3 st, Sydamerika, lergods, Höjd: 10-15 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:52 -
8123 Ikoner
8 st, Mogens Leander, Danmark, patinerad metall, 2..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:22



