KONST / Skulptur & konsthantverk / Skulpturer 15848228
*
nr 1584 8228
Skulpturer
3 st, Keramik, Monogramsignerade LE, Gotland. Längd: 5-9 cm, höjd: 4-6 cm
Kondition: skadad
Utrop:
300 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 11 december 2023
kl 19:11:46
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
11/12 11:09:34
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gotland gotlandsmotiv gotländskt motiv gottland keramik konsthantverk motiv från gotland skulptur skulpturer
-
7055 Skulpturer
2 st, Avesta, Stål. Höjd: 7-9 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:13
-
7213 Skulpturer
2 st, brons, miniatyrer, Hund & katt. Längd: 3-9 c..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:42
-
8087 Skulpturer
2 st, Madonna, sten. Höjd: 14-16 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:46
-
7052 Skulpturer
3 st, brons. Höjd: 7-16 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:09
*
Skulpturer
Kondition: skadad
nr 1584 8228
Skulpturer
3 st, Keramik, Monogramsignerade LE, Gotland. Längd: 5-9 cm, höjd: 4-6 cm
Kondition: skadad
| Utrop: | 300 kr |
|---|---|
| Såld: | 100 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 11 december 2023 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 11/12 11:09:34 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gotland gotlandsmotiv gotländskt motiv gottland keramik konsthantverk motiv från gotland skulptur skulpturer
-
7055 Skulpturer
2 st, Avesta, Stål. Höjd: 7-9 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:13 -
7213 Skulpturer
2 st, brons, miniatyrer, Hund & katt. Längd: 3-9 c..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:42 -
8087 Skulpturer
2 st, Madonna, sten. Höjd: 14-16 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:46
-
7052 Skulpturer
3 st, brons. Höjd: 7-16 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:09



