Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Skulptur & konsthantverk / Skulpturer 4162085



*

nr 416 2085


Skulpturer

1-par, keramik, sent 1800-tal, höjd: 36 (mannen lagad "


Utrop:

1.500 kr

Såld:

1.100 kr

Sista tid för bud online:

måndag 5 juni 2006
kl 16:00:00


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
5/6 14:01:54 1      ledande budet*


  • Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik konsthantverk sekelskifte sent 1800-tal skulptur skulpturer
  • 8025 Glasskulpturer
    14 st, FÃ¥glar & fiskar, + brevpress, FM konstglas,..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 20:56
  • 7055 Skulpturer
    2 st, Avesta, Stål. Höjd: 7-9 cm
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 19:13
  • 7213 Skulpturer
    2 st, brons, miniatyrer, Hund & katt. Längd: 3-9 c..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 19:42
  • 8318 Skulpturer
    2 st, Byster, bemålad gips. Höjd: 24-32
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 19:23
  • 8087 Skulpturer
    2 st, Madonna, sten. Höjd: 14-16 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 18:46
  • 7052 Skulpturer
    3 st, brons. Höjd: 7-16 cm
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 19:09




Ladda ner broschyr