Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Sculptures and works of art / Sculpture 2553261



*

nr 255 3261


SCULPTURE

Lenght: ()


Ren, (sk), Keyser, H.34


Estimate:

800

Sold:

SEK 900

Auction date:

Monday August 4 2003
at 16:00:00


  • Bid history
Time Bidder Bid
2/8 11:08:32 1      Vinnande bud
4/8 14:40:33 2      700 kr
4/8 14:41:09 2      800 kr
4/8 14:41:45 2      900 kr


  • Läs mer...
Renässans
Europeisk konststil. Uppkom i Italien vid 1400-talets början.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: keyser konsthantverk ren skulptur
  • 8130 VESSEL
    South America, bemålat lergods Längd: 20 cm. Heigh..//
     

    Auction ends
    this Monday
    26 jan at 18:48
  • 8017 SCULPTURE
    Asia, växt, sten. Height: 18 cm,
     

    Auction ends
    this Monday
    26 jan at 19:19
  • 8088 SCULPTURE
    fiskarpojke. Signerad schorode, France, bronze, an..//
     

    Auction ends
    this Monday
    26 jan at 20:56




Ladda ner broschyr