KONST / Skulptur & konsthantverk / Skulptur / ljusstake 15683030

nr 1568 3030

BIP Britt-Ingrid Persson

(f. 1938), Sverige

Skulptur / ljusstake, Signerad, fågel. Höjd: 16,5 cm

Kondition: slitage, skador

Britt-Ingrid Persson, kallad BIP, svensk skulptör och keramiker född i Stensele 1938.

Utrop:

500 kr

Såld:

100 kr

måndag 2 oktober 2023
kl 18:09:06

2/10 07:31:00 1      Vinnande bud

BIP Britt-Ingrid Persson

Läs mer om BIP Britt-Ingrid Persson