KONST / Skulptur & konsthantverk / Skulptur 14929235

nr 1492 9235

Lisa Larson

(f. 1931), Sverige

Skulptur, Spökmusen, Ur serien "Menageri", Gustavsberg. Höjd: 7,5

Kondition: lagad, slitage, skador

Lisa Larson, född 1931, småländsk formgivare och keramiker.

Utrop:

1.000 kr

Såld:

700 kr

måndag 26 september 2022
kl 20:41:14

22/9 13:52:27 1      ledande budet*

Lisa Larson

Läs mer om Lisa Larson
Gustavsbergs Porslinfabrik
Gustavsbergs Studio