KONST / Skulptur & konsthantverk / Skulptur 8382213
*
nr 838 2213
Skulptur
Keramik, bemålad, höjd: 45 cm
Utrop:
300 kr
Såld:
250 kr
Sista tid för bud online:
måndag 5 augusti 2013
kl 20:09:22
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
3/8 01:24:28
1
100 kr
5/8 17:13:44
2
Vinnande bud
5/8 18:26:27
3
200 kr
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik konsthantverk skulptur
-
7123 Ask
+ skulptur, ”groda”. Höjd: 4-15 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:05
-
7206 Skulptur
Bodhisattva, metall. Höjd: 21 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:15
-
7041 Skulptur
brons på stensockel, Signerad. Höjd: 13 cm
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 19:33
-
7056 Skulptur
brons, Art Déco-stil. Höjd: 38 cm
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 19:41
-
7128 Skulptur
Erik Höglund (1932-1998), Sverige. Målerås, Torso,..//
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:18
-
7077 Skulptur
I form av ödla, mässing, Längd: 17 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:49
*
Skulptur
nr 838 2213
Skulptur
Keramik, bemålad, höjd: 45 cm
| Utrop: | 300 kr |
|---|---|
| Såld: | 250 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 5 augusti 2013 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 3/8 01:24:28 | 1 | 100 kr |
| 5/8 17:13:44 | 2 | Vinnande bud |
| 5/8 18:26:27 | 3 | 200 kr |
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik konsthantverk skulptur
-
7123 Ask
+ skulptur, ”groda”. Höjd: 4-15 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:05 -
7206 Skulptur
Bodhisattva, metall. Höjd: 21 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:15 -
7041 Skulptur
brons på stensockel, Signerad. Höjd: 13 cm
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 19:33
-
7056 Skulptur
brons, Art Déco-stil. Höjd: 38 cm
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 19:41 -
7128 Skulptur
Erik Höglund (1932-1998), Sverige. Målerås, Torso,..//
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:18 -
7077 Skulptur
I form av ödla, mässing, Längd: 17 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:49



