KONST / Skulptur & konsthantverk / Skulptur 14076128

nr 1407 6128

Eric Ståhl

(1918-1999), Sverige

Skulptur, "Margit". Signerad, daterad 1978, bemålad gips, höjd: 60 cm

Eric Ståhl, svensk skulptör född i Uppsala 1918, död 1999 i Alsike.

Utrop:

700 kr

Såld:

300 kr

måndag 5 juli 2021
kl 20:06:13

22/6 20:05:45 1      Vinnande bud

Eric Ståhl

Läs mer om Eric Ståhl