KONST / Skulptur & konsthantverk / Skulptur 8652085
*
nr 865 2085
Skulptur
Elefant, Keramik, höjd: 26, längd: 32
Utrop:
800 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 16 december 2013
kl 18:30:40
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
16/12 18:11:40
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: djur djurmotiv elefant elefanter keramik konsthantverk skulptur
-
8129 Figurkärl
3 st, Sydamerika, lergods, Höjd: 10-15 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
2 feb kl 19:24
-
1010 Konstverk
Allen Jones, "Shoe Box", 7 st litografier + skulpt..//
Auktionen avslutas
om en vecka
2 feb kl 19:08
-
9073 Skulptur
Aldo Londi (1911-2003), Italien. Häst. Längd: 15cm
Auktionen avslutas
om en vecka
2 feb kl 19:43
-
9045 Skulptur
brons. Höjd: 53 (saknar gjutarstämplar)
Auktionen avslutas
om en vecka
2 feb kl 20:22
-
9046 Skulptur
brons. Höjd: 59cm
Auktionen avslutas
om en vecka
2 feb kl 18:41
-
8128 Skulptur
fabeldjur, Sydamerika. Längd: 20 cm. Höjd: 13 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
2 feb kl 19:21
*
Skulptur
nr 865 2085
Skulptur
Elefant, Keramik, höjd: 26, längd: 32
| Utrop: | 800 kr |
|---|---|
| Såld: | 600 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 16 december 2013 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 16/12 18:11:40 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: djur djurmotiv elefant elefanter keramik konsthantverk skulptur
-
8129 Figurkärl
3 st, Sydamerika, lergods, Höjd: 10-15 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
2 feb kl 19:24 -
1010 Konstverk
Allen Jones, "Shoe Box", 7 st litografier + skulpt..//
Auktionen avslutas
om en vecka
2 feb kl 19:08 -
9073 Skulptur
Aldo Londi (1911-2003), Italien. Häst. Längd: 15cm
Auktionen avslutas
om en vecka
2 feb kl 19:43
-
9045 Skulptur
brons. Höjd: 53 (saknar gjutarstämplar)
Auktionen avslutas
om en vecka
2 feb kl 20:22 -
9046 Skulptur
brons. Höjd: 59cm
Auktionen avslutas
om en vecka
2 feb kl 18:41 -
8128 Skulptur
fabeldjur, Sydamerika. Längd: 20 cm. Höjd: 13 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
2 feb kl 19:21



