KONST / Skulptur & konsthantverk / Skulptur 16958143

nr 1695 8143

Carin Nilson

(1884-1973), Sverige

Skulptur, Signerad, daterad 42, Flicka, gips. Höjd: 20 cm

Kondition: skadad

Carin Nilson, svensk skulptör född 1884, död 1973 .

Utrop:

800 kr

Såld:

300 kr

måndag 21 april 2025
kl 18:25:47

19/4 16:47:20 1      Vinnande bud

Carin Nilson

Läs mer om Carin Nilson