Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

bakg

  KONST / Skulptur & konsthantverk / Skulptur 15337446



*

nr 1533 7446


Skulptur

Birgitta Brattselius, Keramik. Höjd: 26 cm


Utrop:

500 kr

Sista tid för bud online:

måndag 10 april 2023
kl 18:15:21


  • Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: birgitta brattselius keramik konsthantverk skulptur
  • 4046 Flaskgömma
    2 st, träskulpturer. Höjd: 40cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    5 juni kl 19:44
  • 4170 Skulptur
    Arabia, Howard Smith, fågel. Höjd: 27 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    5 juni kl 19:15
  • 3114 Skulptur
    Asmo Uutela, Taikayön Lasipaja, Finland. Signerad...//
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    5 juni kl 18:07
  • 4231 Skulptur
    Cowparade. Längd: 32 cm, höjd: 21 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    5 juni kl 18:41
  • 2016 Skulptur
    Ebba Hedqvist (1909-2001), Sverige. Metall / träso..//
     

    Auktionen avslutas
    om tre veckor
    19 juni kl 20:07
  • 4092 Skulptur
    Fågel, Oiva Toikka (1931-2019), Finland. "Ruby Bir..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    5 juni kl 18:34




Ladda ner broschyr