KONST / Skulptur & konsthantverk / Skulptur 9633276
*
nr 963 3276
Skulptur
Andrew Walford, Natal, längd: 19 cm, höjd: 15 cm, keramik
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 25 maj 2015
kl 18:10:23
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: andrew walford keramik konsthantverk natal skulptur
-
8241 Bläckställ
Brons/mässing. Längd: 20 cm. Höjd: 14 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:42
-
1018 Bordsuppsats
skålar, ett par, Brons/opalinglas, 1800-tal. Diame..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:42
-
1017 Bordsuppsats
skålar, ett par, omkring 1800, Frankrike, brons/kr..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:53
-
8206 Brevpress
brons/sten, putto. Längd: 13 cm, höjd: 11 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:11
-
8129 Figurkärl
3 st, Sydamerika, lergods, Höjd: 10-15 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:52
-
8025 Glasskulpturer
14 st, FÃ¥glar & fiskar, + brevpress, FM konstglas,..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:56
*
Skulptur
nr 963 3276
Skulptur
Andrew Walford, Natal, längd: 19 cm, höjd: 15 cm, keramik
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 1.000 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 25 maj 2015 |
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: andrew walford keramik konsthantverk natal skulptur
-
8241 Bläckställ
Brons/mässing. Längd: 20 cm. Höjd: 14 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:42 -
1018 Bordsuppsats
skålar, ett par, Brons/opalinglas, 1800-tal. Diame..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:42 -
1017 Bordsuppsats
skålar, ett par, omkring 1800, Frankrike, brons/kr..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:53
-
8206 Brevpress
brons/sten, putto. Längd: 13 cm, höjd: 11 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:11 -
8129 Figurkärl
3 st, Sydamerika, lergods, Höjd: 10-15 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:52 -
8025 Glasskulpturer
14 st, FÃ¥glar & fiskar, + brevpress, FM konstglas,..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:56



