KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Skisser 16406231
nr 1640 6231
Yngve Berg
(1887-1963), Sverige
Skisser, 3 st, Modellstudie, landskap & sydländsk kvinna. Signerade, yttermått inklusive ram: 27x22 - 44x36 cm
Yngve Berg, svensk bildkonstnär född 1887, död 1963.
Utrop:
500 kr
måndag 2 september 2024
kl 18:59:52