KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Skissblock 14188377

nr 1418 8377

Carl Kylberg

(1878-1952), Sverige

Skissblock, 2 st, Blyerts, Proveniens familjen till 2019,44 st skisser. Längd: 26cm

Carl Kylberg, svensk bildkonstnär född 1878, död 1952.

Utrop:

2.600 kr

Såld:

2.000 kr

måndag 13 september 2021
kl 19:49:19

13/9 18:49:51 1      Vinnande bud

Carl Kylberg

Läs mer om Carl Kylberg