KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Skisser 16426203
nr 1642 6203
Gösta von Hennigs
(1866-1941), Sverige
Skisser, 6 st, Bland annat Cirkus, ramat & oramat, monogramsignerade, yttermått inklusive ram: 50x40 - 55x43 cm
Gösta von Hennigs, svensk målare född 1866, död 1941.
Utrop:
700 kr
Såld:
300 kr
måndag 16 september 2024
kl 20:35:21
11/9 16:29:14
Gösta von Hennigs
Läs mer om Gösta von Hennigs