SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Skål 4057335
nr 405 7335
Skål
på fot, silver, inskr. 1900-tal, höjd: 9
Utrop:
100 kr
Såld:
100 kr
måndag 10 april 2006
10/4 12:05:53
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver