KONST / Litografier / Serigrafi 10548302
*
nr 1054 8302
Lennart Rodhe
(1916-2005), Sverige
Serigrafi, Lennart Rodhe (1916-2005), 1982, motivet: 24x24
Lennart Rodhe, född 1916 i Stockholm, död 2005, svensk målare, tecknare och grafiker.
Utrop:
500 kr
Såld:
200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 5 september 2016
kl 20:11:38
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
1/9 20:54:35
1
100 kr
5/9 14:37:09
2
150 kr
5/9 19:09:21
3
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Lennart Rodhe
Lennart Rodhe, född 1916 i Stockholm, död 2005, svensk målare, tecknare och grafiker.
Läs mer om Lennart Rodhe
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: lennart rodhe litografier serigrafi svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8046 Serigrafi
Richard Augustin (1975), "Graaas". Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:38
-
8038 Serigrafi
Richard Augustin (1975), "La Gitara". Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:06
*
Lennart Rodhe
Lennart Rodhe, född 1916 i Stockholm, död 2005, svensk målare, tecknare och grafiker.
Läs mer om Lennart Rodhe
nr 1054 8302
Lennart Rodhe
(1916-2005), Sverige
Serigrafi, Lennart Rodhe (1916-2005), 1982, motivet: 24x24
Lennart Rodhe, född 1916 i Stockholm, död 2005, svensk målare, tecknare och grafiker.
| Utrop: | 500 kr |
|---|---|
| Såld: | 200 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 5 september 2016 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 1/9 20:54:35 | 1 | 100 kr |
| 5/9 14:37:09 | 2 | 150 kr |
| 5/9 19:09:21 | 3 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Lennart Rodhe
Lennart Rodhe, född 1916 i Stockholm, död 2005, svensk mÃ¥lare, tecknare och grafiker.Läs mer om Lennart Rodhe
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: lennart rodhe litografier serigrafi svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8046 Serigrafi
Richard Augustin (1975), "Graaas". Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:38 -
8038 Serigrafi
Richard Augustin (1975), "La Gitara". Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:06



