KONST / Skulptur & konsthantverk / Skulpturer 14445207
*
nr 1444 5207
Skulpturer
2 st, Hare och ekorre, Höganäs respektive Nittsjö. Keramik. Höjd: 8-19cm
Utrop:
600 kr
Såld:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 24 januari 2022
kl 18:40:28
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
22/1 18:44:20
1
300 kr
23/1 17:54:57
2
350 kr
24/1 07:26:27
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: hare och ekorre keramik konsthantverk skulptur skulpturer
-
6101 Skulpturer
6 st, sten, Afrika. Höjd: 5-29 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:04
-
6337 Skulpturer
ett par, 1800-talets slut, patinerad metall. Höjd:..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:15
-
6370 Träskulpturer
2 st, ej signerade, modell äldre. Höjd: 22-24 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:53
*
Skulpturer
nr 1444 5207
Skulpturer
2 st, Hare och ekorre, Höganäs respektive Nittsjö. Keramik. Höjd: 8-19cm
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 24 januari 2022 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
22/1 18:44:20 | 1 | 300 kr |
23/1 17:54:57 | 2 | 350 kr |
24/1 07:26:27 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: hare och ekorre keramik konsthantverk skulptur skulpturer
-
6101 Skulpturer
6 st, sten, Afrika. Höjd: 5-29 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:04 -
6337 Skulpturer
ett par, 1800-talets slut, patinerad metall. Höjd:..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:15 -
6370 Träskulpturer
2 st, ej signerade, modell äldre. Höjd: 22-24 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:53