KONST / Skulptur & konsthantverk / Skulptur 17342007
nr 1734 2007
Karl Momen
(f. 1935), Sverige
Skulptur, "Metaphor: The Tree of Utah". Signerad, numrerad 43/1500, daterad 1984. Höjd: 23,5 cm inkl stensockel
Karl Momen, svensk konstnär född 1935.
Utrop:
7.000 kr
Såld:
5.000 kr
måndag 27 oktober 2025
kl 19:17:02
14/10 14:07:09