KONST / Skulptur & konsthantverk / Skulptur 17342007

nr 1734 2007

Karl Momen

(f. 1935), Sverige

Skulptur, "Metaphor: The Tree of Utah". Signerad, numrerad 43/1500, daterad 1984. Höjd: 23,5 cm inkl stensockel

Karl Momen, svensk konstnär född 1935.

Utrop:

7.000 kr

Såld:

5.000 kr

måndag 27 oktober 2025
kl 19:17:02

14/10 14:07:09 1      Vinnande bud

  • Tema

Karl Momen

Läs mer om Karl Momen