SILVER & METAL / Silver / Sauce ladles 6159163
nr 615 9163
SAUCE LADLES
3 pcs, silver, 1855, 1874, 1913, delvis förgyllning,
3 st, silver, 1855, 1874, 1913, delvis förgyllning
1000
SEK 750
Monday December 7 2009
at 19:54:49
700 kr
650 kr
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver