SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Samovar 5726935
nr 572 6935
Samovar
Empirestil, 1800-tal, nysilver
Utrop:
300 kr
Såld:
300 kr
måndag 23 mars 2009
kl 19:16:17
22/3 20:46:11
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.