SILVER & METAL / Silver / Salt cellar 15618119
nr 1561 8119
SALT CELLAR
silver, Denmark, "GI. GABF", early 20th century. Diameter: 7, 5 cm, height: 5, 5 cm, weight: 70g,
silver, Danmark, "GI. GABF", Tidigt 1900-tal. Diameter: 7,5 cm, höjd: 5,5 cm, vikt: 70g
Withdrawn
Monday September 4 2023
at 18:01:26
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver