KONST / Skulptur & konsthantverk / Relief 17025050

nr 1702 5050

KG Bejemark

(1922-2000), Sverige

Relief, Terrakotta, interiör. Signerad, daterad -68,11x14 cm

Karl Göte, KG, Bejemark, född 1922, död 2000, svensk målare och skulptör.

Utrop:

500 kr

Såld:

150 kr

måndag 19 maj 2025
kl 20:51:16

16/5 09:14:30 1      100 kr
19/5 14:38:57 2      Vinnande bud

KG Bejemark

Läs mer om KG Bejemark